nieruchomości

Nieruchomości w Koszalinie a turystyka

administrator 21 grudnia 2020

Wypoczynek na polskim wybrzeżu kojarzy się nam przede wszystkim z miejscowościami znanymi z promenad czy imprezowej atmosfery. Od kilku lat wiele osób stara się jednak odpoczywać w zupełnie innych miejscach, które są spokojniejsze i nastawione na odmienny rodzaj turystyki. Koszalin jest miastem, które zaliczyć można do tej drugiej grupy ze względu na położenie oraz dostępne na miejscu atrakcje. Przekłada się to na rosnące zainteresowanie położonymi w nim nieruchomościami. Domy w Koszalinie na sprzedaż wystawiane są w atrakcyjnych cenach (w porównaniu z pobliskimi i znanymi turystom miejscowościami nadmorskimi). Coraz częściej osoby decydujące się na zakup biorą pod uwagę możliwość wynajmu w sezonie wypoczynkowym. Rozwój sytuacji związanej z kosztami inwestycji w nieruchomości może sugerować systematyczny wzrost ich wartości w związku ze zwiększającą się atrakcyjnością miasta. Mieszkania i domy na sprzedaż są więc gratką dla osób szukających swojego miejsca w pobliżu wybrzeża, które może jednocześnie przynieść dodatkowy dochód. Co jednak wpływa na ich wartość w największym stopniu?

Położenie miasta i lokalizacja nieruchomości

Koszalin zdobywa coraz większą popularność wśród turystów, którzy nie chcą przebywać w tłumnie obleganych kurortach i cenią sobie spokojny wypoczynek. Nieustannie wzrasta więc zainteresowanie lokalnym rynkiem nieruchomości. Jeżeli chodzi o mieszkania na sprzedaż i wynajem zauważyć można, że ich ceny są nadal o wiele korzystniejsze niż na przykład w pobliskim Mielnie. Wynika to z położenia miasta, które od Bałtyku oddziela Jezioro Jamno. Dla coraz większej grupy turystów jest to wręcz pożądane, aby w bezpośrednim sąsiedztwie lokalu nie znajdowały się duże i głośne skupiska ludzi. Szukając mieszkania czy domu, który posłuży jako miejsce wypoczynkowe dla nas lub turystów, warto sprawdzić, co w swojej ofercie posiada agencja nieruchomości, z którą chcemy podjąć współpracę. Ceny na terenie samego Koszalina będą różnić się także w zależności od lokalizacji wybranego budynku. Okolice centrum związane są z wyższymi kosztami inwestycji, jednak jeśli nieruchomość ma być nastawiona na wynajem turystom, szybki zwrot jest bardziej prawdopodobny. Nieco bardziej oddalone dzielnice preferują natomiast osoby, które zamierzają korzystać z mieszkania lub domu na własny użytek.

Atrakcje w mieście i jego okolicach

Na coraz większe zainteresowanie turystów Koszalinem – a tym samym na ceny nieruchomości – wpływ mają również lokalne atrakcje. Mieszkania i domy zlokalizowane w pobliżu centrum są bardzo dobrze skomunikowane z najważniejszymi punktami na jego terenie, a przy tym umożliwiają szybki dojazd do jeziora lub morza. Wybrane biuro nieruchomości zaznaczy w ofercie znajdujące się w pobliżu przystanki, punkty gastronomiczne i dodatkowe usprawnienia, które powinniśmy znać, chcąc zakupić najlepiej dopasowany do naszych potrzeb dom lub mieszkanie. Miasto może poszczycić się też wieloma zabytkami, muzeum, skansenem, a także filharmonią, więc turyści preferujący kontakt z kulturą i sztuką będą zachwycenie. Koszalin stanowi też świetną bazę wypadową na wyjazdy do pobliskich miejscowości, a nawet Niemiec, ponieważ granica oddalona jest o nieco ponad 2,5 godziny drogi. Inwestycja w dom lub mieszkanie na terenie miasta wydaje się więc bardzo dobrym pomysłem, dzięki któremu możemy zyskać atrakcyjnie położoną nieruchomość na cele własne lub turystyczne.