DOM
na
SPRZEDAŻ
1 490 000 PLN
4 173,67 PLN/m2
KOMORY
Opis
Na naszym tropie znaleźliśmy malowniczo położone gospodarstwo agroturystyczne z doskonałym połączeniem komunikacyjnym, blisko drogi ekspresowej S6-S11, 6 km od węzła (zjazdu) Borkowice, które daje możliwość prowadzenia własnego biznesu przez cały rok i na dodatek znajduje się blisko Morza Bałtyckiego (ok. 6 km)! Pozwól, że pokrótce zaprezentuję Ci gospodarstwo agroturystyczne "Zakątek Pod Gruszą". Kompleks nieruchomości, który jest przedmiotem sprzedaży ma łączną powierzchnię około 1,9 ha, i w skład jego wchodzą:

* dwie zabudowane domami działki, o łącznej powierzchni około 8700 m2,

* osiem niezabudowanych działek, o łącznej powierzchni około 1 ha, które można wykorzystać na rozbudowę obecnej agroturystyki np. o wolnostojące domki rekreacji indywidualnej lub przeznaczyć na sprzedaż.

A oto szczegóły:

1. Dom o konstrukcji drewnianej, szkieletowy o pow. użytkowej około 100 m2, który jest podzielony na dwa niezależne mieszkania, każde po około 50 m2. W ich skład wchodzą:

- dwa duże salony z aneksami kuchennymi,

- dwie widne łazienki: jedna z oknem, a druga z przeszkleniem w suficie (świetlik),

- dwie sypialnie.

Z lewej strony domu znajduje się zabudowany taras (ok. 15 m2), który daje możliwość np. spożywania posiłków o każdej porze roku przy zachowaniu bliskiego kontaktu z przyrodą.

Dom ogrzewany jest przez dwa kominki. Dużą zaletą tego sposobu ogrzewania jest prywatny las. Dzięki temu, że część powierzchni działek jest porośnięta lasem (ok. 0,5 ha) wydatki związane z ogrzewaniem to tak naprawdę praca związana z przygotowaniem drewna ;) Ciepła woda ogrzewana za pomocą bojlera elektrycznego.

2. Piętrowy dom wolnostojący, murowany, o pow. całkowitej około 183 m2, który obecnie działa prężnie jako agroturystyka (czynny cały rok). Znajdziemy w nim:

- na parterze: salon z miejscem zabaw dla najmłodszych, stołem do gier karcianych, pokaźną biblioteką kaset magnetofonowych z odtwarzaczem oraz jadalnia; idąc dalej na tym samym poziomie jest kuchnia z niezbędnym sprzętem do gotowania, klimatycznymi meblami i kolejną jadalnią; za "tajemniczymi drzwiami" znalazło się miejsce na spiżarnie z przetworami z wyjściem na zewnątrz; w następnych pomieszczeniach sypialnia i łazienka z prysznicem; dodatkowego uroku w chłodniejsze dni dodaje kominek; latem natomiast większość czasu możesz spędzić na dużym, zadaszonym tarasie;

- piętro to strefa odpoczynku z dwoma osobnymi apartamentami nazwanymi "Północ, Południe"; w każdym z nich są dwie sypialnie oraz łazienka z prysznicem; wnętrze pokoi zdobią drewniane meble, a z połaciowych okien, można obserwować piękną okolice zarówno latem jak i zimową porą.

Między domami znajduje się małe, klimatyczne oczko wodne z miejscem na ekologiczny ogródek warzywny. Pomieszczenie po dawnej oborze wykorzystywane jest obecnie jako "piwniczka" z grillem i wędzarnią, w której często odbywają się biesiady, wspólne granie na instrumentach, karaoke, rodzinne posiłki również w deszczowe dni, czy też zwykły odpoczynek po letnim plażowaniu.

Gospodarstwo agroturystyczne można znaleźć na portalu Booking.com wpisując w wyszukiwanie "Zakątek Pod Gruszą" Będzino.
To miejsce naprawdę cieszy się uznaniem odwiedzających, nie tylko z Polski. Sprawdź to Sam ;)

3. Stodoła o pow. około 200 m2, w której wydzielone jest pomieszczenie, służące w sezonie letnim, jako niezależne mieszkanie (ok. 39 m2), składające się z dużego pokoju z aneksem kuchennym, łazienką z prysznicem oraz antresoli; całe mieszkanie zdobi pruska ściana z drewnianymi belkami, odrestaurowane meble z lat powojennych i fikuśny kominek typu "koza".

W pozostałej części stodoły znajduje się: garaż z warsztatem, kotłownia wyposażona w piec na paliwo stałe (np. drewno) i bojler 2x350L (z wężownicą i grzałką elektryczną) zasilany dodatkowo "solarami", umieszczonymi na dachu stodoły. Dzięki takim rozwiązaniom są trzy sposoby na uzyskanie ciepłej wody. Dalszą część budynku możesz wykorzystać np. na pracownię czy magazyn.

Dla sześciu niezabudowanych działek zostały wydane warunki zabudowy na budynek mieszkalny, jednorodzinny, wolnostojący z niezbędną infrastrukturą techniczną. Teren ten wykorzystać możesz na własne potrzeby lub przeznaczyć na sprzedaż.

Miejscowość Komory położona jest w odległości około 5,5 km w linii prostej od Morza Bałtyckiego, między Kołobrzegiem a Koszalinem. Doskonałe połączenie ułatwiające komunikację z południowo-zachodnią częścią kraju i Europy zapewnia nowa trasa S6, S11 (Szczecin - Gdańsk). Miejscami, które przyciągają turystów w te okolice są niewątpliwie ogrody "Hortulus", Kościół w Dobrzycy z XIX wieku oraz latarnia morska w Gąskach z 1878 roku.

Zapoznaj się z tym uroczym, klimatycznym i wyjątkowym miejscem, które może posłużyć jako Twoje nowe miejsce na ziemi lub jako Twój nowy pomysł na biznes.

Zapraszamy do obejrzenia spaceru wirtualnego, kontaktu i oczywiście zakupu!
Szczegóły oferty

Cena1 490 000 PLN

Cena za m24 173,67 PLN

Powierzchnia357 m2

Powierzchnia użytkowa281 m2

Powierzchnia działki1,89 Ha

Powierzchnia działki - jednostkaha

Liczba pokoi12

Liczba pięter1