Masz do sprzedania nieruchomość i odkąd zamieściłeś ogłoszenie w Internecie…

Masz do sprzedania nieruchomość i odkąd zamieściłeś ogłoszenie w Internecie nie możesz się opędzić od dzwoniących biur nieruchomości. Zaczynasz się zastanawiać czy warto sprzedawać przez biuro, ale nie jesteś do tego przekonany…

Pewnie czujesz się przytłoczony nagłym zainteresowaniem ze strony biur nieruchomości, odkąd umieściłeś ogłoszenie o sprzedaży swojej nieruchomości. Może zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usług biura nieruchomości, ale nie jesteś do końca przekonany. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

  1. Profesjonalna weryfikacja dokumentów: Po podpisaniu umowy, agent nieruchomości dokładnie sprawdzi wszystkie dokumenty związane z Twoją nieruchomością. Przegląd obejmie akty notarialne, księgi wieczyste, informacje o ewentualnych hipotekach czy innych ograniczeniach. Agent doradzi ci, jak radzić sobie z ewentualnymi problemami prawnymi lub biurokratycznymi.
  2. Skuteczne promowanie nieruchomości: Biuro nieruchomości ma dostęp do różnych kanałów promocyjnych, do których indywidualny sprzedawca nie ma dostępu. W ramach umowy, agent nieruchomości opracuje profesjonalną ofertę, zrobi zdjęcia, wykona prezentację, opis, a nawet stworzy wirtualny spacer lub film oraz promuje Twoją nieruchomość na wielu portalach branżowych.
  3. Bezpieczne prezentacje dla potencjalnych nabywców: Agent nieruchomości zaprezentuje Twoją nieruchomość potencjalnym nabywcom, oszczędzając ci czasu i energii na samodzielne pokazy. To daje również poczucie bezpieczeństwa, ponieważ biuro nieruchomości ma doświadczenie w interakcji z potencjalnymi kupcami.
  4. Profesjonalne prowadzenie transakcji: Jeżeli dojdzie do sprzedaży, agent nieruchomości pomoże Ci przeprowadzić całą transakcję, od opracowania warunków sprzedaży, poprzez umowę przedwstępną, do ostatecznej umowy sprzedaży. Dzięki temu zabezpieczasz się przed nieuczciwymi kupcami i gwarantujesz, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.
  5. Pomoc przy kwestiach finansowych: Często sprzedaż nieruchomości jest finansowana za pomocą kredytu hipotecznego. Agent nieruchomości, przy współpracy z doradcą kredytowym, może pomóc zarówno w ocenie zdolności kredytowej potencjalnego nabywcy, jak i w procesie otrzymania finansowania.
  6. Obecność przy finalizacji transakcji: Agent nieruchomości jest obecny przy akcie notarialnym oraz protokolarnym przekazaniu nieruchomości nowemu właścicielowi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo transakcji. Oczywiście, usługi biura nieruchomości nie są darmowe i zazwyczaj są finansowane z prowizji od sprzedaży. Jednak warto zastanowić się, czy czas, energia i możliwe komplikacje związane ze sprzedażą nieruchomości na własną rękę są tego warte. Pamiętaj, że samodzielnie nie zawsze znaczy dobrze, szybko i tanio. Czasem lepiej powierzyć tę pracę profesjonalistom.

Oczywiście, usługi biura nieruchomości nie są darmowe i zazwyczaj są finansowane z prowizji od sprzedaży. Jednak warto zastanowić się, czy czas, energia i możliwe komplikacje związane ze sprzedażą nieruchomości na własną rękę są tego warte. Pamiętaj, że samodzielnie nie zawsze znaczy dobrze, szybko i tanio. Czasem lepiej powierzyć tę pracę profesjonalistom.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest REMAX Na Tropie z siedzibą przy Zwycięstwa 94-98, 75-011 Koszalin (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres natropie@remax-polska.pl… czytaj więcej