Aktualności

Jak dobrze sprzedać mieszkanie?

Serwis 31 marca 2020

Chcąc sprzedać mieszkanie, każdy z nas szuka takiego rozwiązania, które pomoże nam zrobić to szybko i jak najbardziej dla nas korzystnie. Wiadomo, iż dokonując sprzedaży, chcielibyśmy trafić na klienta, który kupi nieruchomość niemal od ręki i zapłaci za nią tyle, ile chcielibyśmy za nią dostać. Nie zawsze jednak okazuje się to być takie proste. Na czym należy się więc skupić, aby móc otrzymać to, na czym nam zależy? Jakie wskazówki warto wziąć pod uwagę, aby dane mieszkanie sprzedać najszybciej, jak tylko to możliwe i to w jak najbardziej opłacalnej cenie?

Więcej

Czy więcej oznacza szybciej?

Serwis 22 września 2019

Bardzo często zdarza się, że właściciele nieruchomości wystawiając do sprzedaży swoją nieruchomość, oczekują dużej ilości odwiedzin, wiążąc  z nimi nadzieję na szybką sprzedaż. Jednakże czy więcej oglądających oznacza szybszą sprzedaż…?

Niekoniecznie. Oznacza to głównie większe zmęczenie sprzedających pokazywaniem nieruchomości oraz kompletny brak czasu dla siebie.

Wśród sprzedających zdarza się przekonanie, że ilość osób, które przewiną się przez nieruchomość, przekłada się na ilość kupujących. Daje to złudzenie, że coś się dzieje, że niebawem usłyszymy upragnione TAK i dojdzie do transakcji. A przecież szukamy tylko jednego kupującego, którego preferencje zakupowe będą dokładnie odpowiadały prezentowanej nieruchomości. Bo nieruchomość ma tylko jednego kupca (w sensie – tylko jeden kupujący zakupi tę wybraną nieruchomość). I najlepiej, aby ten kupiec zapłacił jak najwięcej 🙂

Rolą biura nieruchomości jest doradztwo sprzedającemu w zakresie ceny ofertowej, promocji nieruchomości oraz weryfikacja kupujących, by wyłonić tego jednego, który dokona zakupu. Nie do przecenienia jest fakt, ile to zaoszczędzi czasu i kłopotu sprzedającemu

Taka praca zazwyczaj odbywa się „w tle”. Polega na sprawdzeniu, jakimi kryteriami wyboru kieruje się kupujący i dopasowanie do tych wymagań ofert sprzedaży. Następnie, po wybraniu ofert, najbardziej pasujące oferty przedstawia się kupującemu w biurze. Na podstawie obejrzanych zdjęć (tu ma znaczenie ich rzetelność) – klient wybiera te nieruchomości, które chce obejrzeć osobiście. Dopiero wtedy agent nieruchomości umawia oględziny – zawsze też taka wizyta odbywa się po uprzednim sprawdzeniu danych kupującego i podpisaniu z nim umowy pośrednictwa. Zapewnia to bezpieczeństwo zarówno potencjalnemu kupcowi, jak i, a może przede wszystkim stronie sprzedającej.  W przypadku jakiejkolwiek szkody – wiadomo, kto został przyprowadzony na nieruchomość. Takie działania biura są nie do przecenienia w przypadku kradzieży czy rabunku, które mogą mieć miejsce w przypadku, gdy wiele nieznanych osób wpuszczamy do swojego mieszkania czy domu.

©

Więcej

Dbamy o bezpieczeństwo przeglądania naszej strony www

administrator 5 maja 2019

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że dla domeny: natropienieruchomosci.pl  już w 2018 roku, wygenerowany został komercyjny certyfikat nazwaSSL DV.

Wdrożenie certyfikatów SSL wraz z protokołem HTTP/2 sprawia, że strony otwierają się szybciej, a przesyłane dane są zabezpieczone przed przypadkowymi osobami, które mogły by próbować podsłuchiwać transmisję danych.

 

Więcej

Czy zadawałeś sobie kiedyś pytanie, jak najkorzystniej sprzedać  swoją nieruchomość? Co zrobić, by osiągnąć jak najlepszą cenę?

Serwis 3 maja 2019

Negocjacje są jednym z ważniejszych elementów transakcji. Podczas negocjacji ustala się m.in. cenę sprzedaży nieruchomości. Omawia się wszystkie warunki oraz stan, w jakim zostanie przekazana nieruchomość nowemu właścicielowi, a nawet czy pozostanie w niej umeblowanie oraz sprzęt RTV czy AGD.

A przecież przed Tobą stanęło nie lada wyzwanie! Właśnie masz zamiar sprzedać swoją nieruchomość…

Sprzedaż nieruchomości to naprawdę wielkie wyzwanie przed którym staje właściciel. Często bywa to proces długotrwały, wysysający ze sprzedającego ostatnie siły… tak, że właściciel nieruchomości, zmęczony wieloma wizytami  potencjalnych zainteresowanych, nabiera skłonności do nadmiernej uległości cenowej. Potrzeba sprzedaży zaczyna być tak pilna, że dochodzi czasami do dużej obniżki ceny i nieruchomość zostaje sprzedana 20-30 % taniej niż mogłaby się sprzedać przy udziale pośrednika/negocjatora w transakcji.

Profesjonalny negocjator nie ulega emocjom, tylko załatwia sprawę w imieniu i na rzecz swojego klienta. Poza tym, profesjonalny negocjator, a takim powinien być agent nieruchomości, ma dostęp do cen transakcyjnych i wie, do jakiego pułapu cenowego powinien negocjować, by obie strony transakcji były zadowolone, a nie tylko kupiec.

Dobry negocjator to, można powiedzieć, specjalna kategoria sprzedawcy. Potrafi w okamgnieniu oceniać sytuację, potrafi wysondować potrzeby obu stron i nie narażając żadnej z nich na straty, wyciągnąć jak najwięcej korzyści dla każdej z nich. Tak, by po zakończeniu całego procesu, zarówno sprzedający swoją nieruchomość, jak i kupujący czuli się usatysfakcjonowani z dokonanej sprzedaży.

Jest jeszcze etap uzgadniania warunków transakcji. Nasze doświadczenia pokazują, że zazwyczaj, gdy strony same dokonują uzgodnień, przeważnie jedna ze stron okazuje się być nie do końca usatysfakcjonowana. Albo terminy są nieodpowiednie, albo przepływ gotówki nie taki jakiego oczekiwały strony. Negocjator, znając uwarunkowania każdej ze stron tak kieruje całym procesem sprzedaży by obie z nich czuły się zabezpieczone przed nieoczekiwanym potoczeniem się spraw.

Profesjonalizm negocjatorów, ich stanowczość i brak emocji wynika po pierwsze z tego, że tacy ludzie mają za sobą odpowiednie szkolenia, które dają wysokie umiejętności negocjacyjne; po drugie stoi za nimi doświadczenie (czasami lata doświadczeń w pracy w handlu).  I  po trzecie: nie angażują się emocjonalnie.

Oni po prostu pomagają klientowi zrobić dobry interes.

©

Więcej

W dniach 4-6 kwietnia nasz zespół uczestniczył w RECAMP#9

administrator 9 kwietnia 2019

 

W dniach 4-6 kwietnia nasz zespół uczestniczył w RECAMP#9

„RECAMP to najbardziej inspirująca konferencja w branży nieruchomości w Polsce. To ponad 500 uczestników z całej Polski. Recamp.pl to inicjatywa promująca najlepsze projekty branżowe. Recamp.pl to ludzie, szkolenia, nauka, doświadczenie, kontakty, marketing, sprzedaż i biznes.

Recamp to agenci nieruchomości, deweloperzy, rzeczoznawcy, portale ogłoszeniowe, dostawcy oprogramowania, CRMy, homestagerzy, fotografowie, startupy branżowe, szkoleniowcy, trenerzy, studenci…”

i myśmy też tam byli i też się szkolili 🙂

film z krótkim reportażem znajdziecie poniżej.

 

 

 

Więcej

Nasze biuro okiem Matterporta :)

administrator 6 marca 2019

 

Widok na front budynku, w którym znajduje się nasze biuro. Jeszcze ze starym szyldem, ale w niedalekiej przyszłości ma się pojawić nowy 🙂

Widok od strony wejścia

 

Jest sala obsługi Klientów oraz miejsce do pracy koncepcyjnej…

Oto my, skromni wspólnicy 😉

 

Tu zasiadają nasi Klienci do ważnych rozmów i do podpisywania umów przedwstępnych 🙂

Taki widok od strony „kącika ważnych rozmów”

Wygodna kanapa dla oczekujących też jest! I kawa z ekspresu…

Więcej

Czy warto szukać nieruchomości na własną rękę?

administrator 24 września 2018

 

Pewnie tak. Przecież znaleźć nieruchomość pośród tylu ofert na rynku to nie sztuka. Siadasz przed komputerem, kilka kliknięć i gotowe! Tak może wyglądać cały proces poszukiwania.

Potem tylko kilkadziesiąt wizyt na nieruchomościach i można kupować. Acha, jeszcze warto by było sprawdzić czy pod względem formalnym wszystko z nieruchomością jest ok i w końcu można wydać te kilkaset tysięcy…

Brzmi łatwo, miło i przyjemnie. Ale czy tak jest w istocie?

Przede wszystkim warto przemyśleć, ile czasu mamy na zakup, to znaczy czym on jest uwarunkowany? Czy sprzedażą dotychczas zamieszkiwanej nieruchomości? A może rozpoczęciem nowej pracy, w całkiem nowym miejscu? Może to ma być pierwsze, wymarzone mieszkanie? A może jeszcze czymś innym?

Warto sobie odpowiedzieć na powyższe pytania, ponieważ odpowiedzi na nie generują kolejne ruchy w procesie zakupu. Jeśli chcesz wykonać je wszystkie samodzielnie, to czeka Cię duży wysiłek czasowy i fizyczny, by to ogarnąć.

Przede wszystkim przeglądanie ofert. Może to być przyjemne i rodzić poczucie, że zaczynasz się znać na wszystkim: spoglądasz na nieruchomości i już wiesz, jakie są trendy w kolorystyce, w umeblowaniu i wyposażaniu… Zaczynasz rozumieć żargon pośredników, którzy z dużą starannością opisują wystawiane przez biura mieszkania czy domy. Wiesz już co znaczy mieszkanie rozkładowe, piękny widok, nieruchomość z potencjałem czy spokojna okolica. Przeglądasz setki, a może i tysiące zdjęć i powoli zaczynasz się gubić, w tym co już widziałeś pięć razy, a tym co oglądasz pierwszy raz. Im bardziej się zagłębiasz tym większy mętlik masz w głowie. Teraz jeszcze musisz wybrać, które nieruchomości chcesz obejrzeć. Zaraz, zaraz, ja już to zapisałem czy nie…? Gdzie to było? Ach tak! Już trzy razy pisałem to samo…

Po sporządzeniu listy ofert, które chcesz obejrzeć, teraz nadszedł czas na skontaktowanie się z właścicielami ofert. W większości są to biura, do których teraz musisz zadzwonić albo odwiedzić je osobiście. Podpisać umowy, wskazania adresowe (kilkanaście umów…) Tylko… co jeśli zapomniałeś zapisać, z którego biura pochodzi oferta…? Czy już tam dzwoniłeś? Czy dzwonisz po raz pierwszy…? Mniejsza  o to. W końcu udało ci się umówić na kilkanaście oględzin nieruchomości. Kolejne kilka tygodni masz wyjęte z życiorysu, bo biegasz od adresu do adresu, po drodze orientując się, że przecież to mieszkanie widziałeś już trzy dni temu… A kolejne, które oglądasz właśnie, wcale ci się nie podobało i zupełnie nie masz pojęcia jak ono się znalazło na twojej liście…??? Niemożliwe, że je sobie zapisałeś, bo ono w ogóle nie spełnia twoich oczekiwań… Zaczynasz tracić poczucie czasu i rzeczywistości. Mieszkania i twarze zaczynają śnić ci się po nocach. A jeszcze tyle prze tobą! Umowy, kredyty, zadatki, przelewy, zabezpieczenia, protokoły, przeprowadzka!

Zaczynasz chodzić poirytowany, bo coś, co miało być przyjemnością zaczyna wyglądać jak horror. Miało być szybko i łatwo… I do tego przyjemnie. A tu końca nie widać. Do tego tracisz orientację, z którym biurem na jakich warunkach jesteś umówiony. I w głowie masz pytanie: co dalej? Co dalej?

STOP! Zatrzymaj się!

Nie musisz przechodzić przez to wszystko sam. W ogóle to nie musi być horror. To może być całkiem fajne doświadczenie zakończone sukcesem i zadowoleniem. Warto sobie tylko uświadomić, że są ludzie, którzy dysponują narzędziami i wiedzą, którą możecie wspólnie wykorzystać dla twojego dobra. Ci ludzie to pośrednicy w obrocie nieruchomościami.  Warto nawiązać współpracę z jednym, wybranym pośrednikiem, który za ciebie odwali tę całą robotę.

©

Więcej